Obiekt

Ten przyjazny zwierzętom obiekt znajduje się w Powiecie Zgierskim. Jest oddalony od zgiełku miasta i położony w malowniczej miejscowości Jasionka w pobliżu lasów Sokolnickich.

Na dużym, pięknym terenie bezpieczne schronienie znajdują zarówno zwierzęta właścicielskie, jak i bezpańskie. Profesjonalna opieka, jaką są obdarzane przekłada się na ich kondycję, stan zdrowia oraz samopoczucie.
Personel obiektu tworzą wyłącznie osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w pracy ze zwierzętami.

Prócz wykształcenia i odpowiednich szkoleń kontakt z naszymi braćmi mniejszymi jest dla naszego personelu życiową pasją i powołaniem.

Usługi jakie świadczymy

–  opieka nad zwierzętami bezpańskimi z terenów Miast i Gmin współpracujących z nami (odbiory, odławiania, zwierzęta powypadkowe)

–  usługi weterynaryjne (leczenie, profilaktyka, zabiegi, eutanazje, wizyty domowe)

–  przyjmowanie zwierząt do utylizacji

–  opieka nad zwierzętami innymi tj. egzotyczne, gryzonie, ptaki , gady, płazy  itp.

Warunki

Zwierzętom bezpańskim zapewniamy komfortowe warunki bytowe.
Duże, oświetlone boksy i kojce wewnątrz ogrzewanego budynku z wentylacją oraz możliwością wyjścia na wybiegi zewnętrzne. Zapewniamy odpowiednie żywienie, bliski kontakt z opiekunem, odpowiednią ilość ruchu, socjalizacji, pielęgnacje oraz pełną opiekę weterynaryjną. W razie potrzeby również pracę z wykwalifikowanymi behawiorystami.

Współpraca

Schronisko jest otwarte na współpracę z organizacjami i fundacjami pro zwierzęcymi w celu zwiększenia możliwości adopcji zwierząt bezpańskich oraz promowania wszelkich akcji mających na celu zapobieganie ich bezdomności.

Gabinet weterynaryjny

Gabinet Weterynaryjny znajdujący się na terenie schroniska. Świadczy również usługi w zakresie leczenia oraz profilaktyki po wcześniejszym umówieniu telefonicznym wizyty. W przypadku nie umówienia oczekiwanie na przyjęcie w gabinecie może zostać znacznie wydłużone, podobnie jak ewentualne wizyty domowe.

Zgłoszenia dotyczące zwierząt bezpańskich i powypadkowych przyjmowane są wyłącznie od upoważnionych jednostek i służb całodobowo na nasz numer tel.: 501-23-23-00

Pozostałe usługi Schronisko świadczy w godzinach:
pn. – pt. 8 00 – 16 00 sob. 8 00 – 14 00