UROCZYSTE OTWARCIE.

      

Stało się. Inwestorzy i właściciele schroniska, Agnieszka i Przemysław Skupińscy przecięli wstęgę i zaprosili gości do zwiedzania obiektu. Widać, że zwiedzajacy byli pod wrażeniem. Wsród nich był poseł na Sejm RP Paweł Bejda, posiadacz licznej gromadki kotów. Wrażliwy na krzywdę zwierząt, wraz z małżonką podejmuje wiele inicjatyw na rzecz poprawy ich losu. Na uroczystość przybył też przedstawiciel prezesa Najwyzszej Izby Kontroli, który odczytał list od Krzysztofa Kwiatkowskiego. Proboszczowie z Białej i z Dąbrówki poświęcili schronisko.  Liczni goście odwiedzili nas tego dnia.  Przedstawiciele służb weterynaryjnych, burmistrzowie i wójtowie oraz wysłannicy urzędów gminnych, strażnicy miejscy z Brzezin i ze Zgierza, z zainteresowaniem zapoznali się z najnowocześniejszą w Polsce konstrukcją schroniska i doskonałymi warunkami pobytu stworzonymi w schronisku dla bezdomnych czworonogów. Sądzimy, że wielu z nich nawiąże współpracę z naszą placówką. Odwiedzili nas też dziennikarze m.in. z TVP Łóź, Telewizji Toya, Gazety Wyborczej i dziennika Fakt. Część oficjalną uroczystości poprowadziła znana prezenterka łódzkiego ośrodka TVP Magdalena Michalak.

Dziękujemy za dary dla naszych przyszłych podopiecznych przyniesione przez gości oraz nadesłane przez właściciela konkurencyjnej placówki spod Sieradza. Cóż, miłośnicy zwierząt, starający się poprawić ich los to jedna rodzina.

Biedna suczka Tośka poczuła sie wyjątkowo. Wzbudzała duże zainteresowanie.Jest ona tymczasem jedynym rezydentem schroniska. Jeszcze przed otwarciem przybłąkała się lub ktoś ją podrzucił. Była szczenna, wygłodzona i w opłakanym stanie. Otoczylismy ją opieką. Doszła do siebie i urodziła swoje maluchy. ( To te na czołówkowym zdjęciu naszej strony). Odchowane znalazły już nowe domy.