You are currently viewing NASZE SCHRONISKO
NASZE SCHRONISKO
  • Post category:Wiadomości

Schronisko i hotel dla zwierząt „Jasionka” położony jest w okolicy Lasów Sokolnickich gminy Zgierz. Znaczne oddalenie od wielkiego miasta oraz innych siedzib ludzkich stwarza warunki sprzyjające zwierzętom oraz sprawia, że obiekt nie będzie uciążliwy dla okolicznych mieszkańców. Tu schronienie znajdą bezpańskie psy oraz koty, porzucone a także zagubione.

Duży teren w całości przeznaczony i dostosowany jest do potrzeb czworonogów, więc spacery i zabawy z psami na świeżym powietrzu nie stanowią problemu. Zwierzęta do schroniska przewożone są specjalnie przystosowanym do tego celu samochodem transportowym lub karetką dla zwierząt powypadkowych. Na miejscu otrzymują pełną opiekę weterynaryjną i pielęgnacyjną. W gabinecie weterynaryjnym kadra lekarska podejmuje wszystkie czynności mające na celu zarówno uśmierzenie bólu, leczenie profilaktyczne, zabiegi ratujące życie oraz sterylizacje i kastracje. Okres kwarantanny czworonogi spędzają w indywidualnych, odizolowanych kojcach, pod stałą obserwacją. Gromerzy zadbają o czystość, higienę i estetykę zwierząt. Behawiorysta otoczy opieką psychologiczną zwierzęta mające problemy wychowawcze, nadmiernie agresywne, lękliwe czy nadpobudliwe. Zwiększy to w dużym stopniu ich szansę na adopcje.

Przygotowaliśmy pokój adopcyjny gdzie osoby zainteresowane mogą zapoznać się z nowym pupilem a korzystając z dużego ogrodzonego terenu schroniska odbyć pierwszy wspólny spacer. Dla osób niezdecydowanych na konkretne zwierzę, dzięki monitoringowi na dużym ekranie będzie można przyjrzeć się naszym podopiecznym. Wszystkie zwierzęta przed adopcją zostają poddawane zabiegowi sterylizacji (z wyjątkiem przeciwwskazań weterynaryjnych), oraz trwałemu oznakowaniu za pomocą mikroczipa. Dane właściciela zostają wprowadzone do międzynarodowej bazy danych Safe Animal natychmiast po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Nasi podopieczni mieszkają w ogrzewanych i klimatyzowanych pawilonach podzielonych na duże boksy. Z każdego boksu jest osobne wyjście na wybieg zewnętrzny będący do dyspozycji wyłącznie psa lub psów w nim mieszkających. Dla suk ze szczeniakami, szczeniąt oraz psów wykazujących nadmierną agresję zostały przeznaczone indywidualne boksy. Zwierzęta mogą same zdecydować gdzie chcą przebywać, w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu. W obydwu miejscach mają stały dostęp do czystej wody. Dysponujemy 70 boksami wewnętrznymi z indywidualnymi wybiegami oraz 2 boksami zewnętrznymi przeznaczonymi dla psów w typie ras dużych, stróżujących.

Kociarnia to duża przestrzeń w pomieszczeniu i na wybiegu zewnętrznym, pełna drapaków, wygodnych legowisk i zabawek.

Począwszy od dyrekcji , poprzez pracowników biurowych, lekarzy i techników weterynarii, opiekunów, kierowców oraz personel pomocniczy nikt tu nie jest osobą z przypadku. Dla nas wszystkich praca ze zwierzętami jest przyjemnością i pasją. Liczne kursy i szkolenia jakie odbyła nasza kadra oraz jej wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami stanowią profesjonalne przygotowanie do tej specyficznej pracy.

Poprzez prowadzoną i na bieżąco aktualizowaną strona internetową www.schroniskojasionka.pl oraz profil facebook, można śledzić aktualne wydarzenia z życia naszego schroniska, fotografie zwierząt gotowych do adopcji jak i wszystkich nowo przyjętych wraz z dokładnymi datami i lokalizacją ich odłapania. Pozwoli to właścicielom w odnalezieniu swoich zaginionych zwierząt. Jesteśmy otwarci na współpracę z fundacjami i organizacjami prozwierzęcymi mającą na celu wyszukiwanie domów dla naszych podopiecznych. Nasz obiekt jest do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę 365 dni w roku.